www.what2do.co.il

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בפשיטת רגל

דרגו את המאמר
  התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בפשיטת רגל

צו עיכוב יציאה מהארץ בפשיטת רגל נועד לפקח על פעולותיו הכלכליות של החייב ועל התנהלותו בנכסיו. הצו נועד למנוע מהחייב לברוח מן הדין ומחובותיו, ואף לסכל את האפשרות של הברחת כספים ורכוש לחו"ל. כמו כן, הצו מבטיח כי הליכי פשיטת הרגל ינוהלו באופן תקין, וכי התשלום החודשי ישולם במועד הקבוע לקופת הנושים כחלק מהחזר החובות.

 

צו עיכוב יציאה מהארץ ניתן לאחר צו כינוס נכסים

 

בית המשפט המחוזי שדן בפשיטת רגל של החייב, רשאי להוציא נגדו הגבלות שונות, כמו: לקוח מוגבל בחשבון בנק, שימוש בכרטיסי אשראי ואיסור ייסוד תאגיד, במטרה לפקח על צעדיו, ואף ניתן להוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, מתוקף הוראת סעיף 57א לפקודת פשיטת רגל. ההוראה על עיכוב יציאתו מן הארץ של חייב יכולה להינתן עם מתן צו כינוס נכסים, טרם ההכרזה על החייב כפושט רגל.

 

תוקפו של צו עיכוב היציאה מהארץ הוא עד סיום הליכי פשיטת הרגל, אלא אם החליט בית המשפט לבטלו טרם סיום ההליכים. במצב זה החייב אינו יכול לצאת מן הארץ עד לסיום הליך פשיטת הרגל בעקבות מתן צו הפטר או בשל ביטול צו כינוס הנכסים, או עד שבית המשפט יסיר את הצו.

 

באילו מקרים ניתן לבטל את הצו?

 

יחד עם זאת, צו עיכוב יציאה אינו מוחלט והחייב רשאי לבקש אישור בעילה מוצדקת להשהות את הצו ולצאת מן הארץ לתקופה מסוימת, בתנאים מגבילים ובכפוף לערבויות מתאימות.

 

לאורך כל הליך פשיטת רגל, רשאי החייב לבקש מבית המשפט לבטל את הצו או להשהות אותו כדי לטוס לחו"ל, לצורך נסיעת עבודה, טיפול רפואי, נסיבות משפחתיות או כל סיבה מנומקת ומוצדקת. החייב נדרש למסור העתק מהבקשה לכונס הרשמי ולמנהל המיוחד ולצרף מסמכים התומכים בנימוקי הבקשה.

 

האם מדובר בנסיעת עסקים או תענוגות?

 

בית המשפט בוחן האם מדובר במטרה ראויה, או האם מדובר בנסיעה של תענוגות. כאשר החייב מעוניין לטוס לחו"ל לצורך חופשה או טיול לשם הנאה בלבד, רוב הסיכויים שהבקשה לבטל את הצו תידחה.

 

בית המשפט יכול לאשר נסיעה דחופה לצרכים רפואיים של החייב או בן משפחה מדרגה ראשונה התלוי בו, או לשם מילוי תפקידו של החייב במקום עבודתו או עבור ייצור הכנסה לטובת תשלום החובות לנושים, ואף בנסיבות חריגות לצורך השתתפות באירועים משפחתיים.

 

כתנאי לביטול הצו, בית המשפט רשאי לדרוש בטוחות וערבויות. אם היציאה מהארץ היא מטעם המעסיק של החייב, עליו לספק ערבות בנקאית בסך 50,000 שקלים, או להפקיד סכום דומה בקופת הכינוס. במידה והתקבל אישור היציאה, הערבים נדרשים להפקיד את דרכונם במשרדי הכונס הרשמי, עד 60 ימים לאחר חזרת החייב לארץ וחידוש צו עיכוב היציאה.

 

כמו כן, טרם יציאתו לחו"ל, החייב נדרש להסדיר את חובותיו במסגרת הליך פשיטת הרגל, כלומר עליו לשלם את כל התשלומים החודשיים מראש עד לחזרתו ארצה, ולהגיש את הדו"ח התקופתי על הכנסותיו והוצאותיו.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

מה בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים?

ההבדל העיקרי בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים... 

תביעה קיזוז חוב אשר מוגשת לאחר חתימה על הסדר נושים

הגשת תביעת קיזוז בהליכי פירוק נגד חברה כאשר נחתם הסכם נושים שקיבל תוקף של פסק דין... 

פשיטת רגל לאחר מלחמת לבנון השנייה - קריסת עסק

האם חייבת אשר טוענת כי עסקה קרס בגין מלחמת לבנון השנייה תוכר כפושטת רגל? 

אישור הסדר נושים של חברת ארקל פלסטיק אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

התמוטטות שוק הרכב העולמי פגעה בחברות רבות ברחבי העולם. ענן זה לא פסח גם על חברות ישראליות. להלן אישור הסדר הנושים של חברת ארקל פלסטיק... 

החלטה בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק

רצ"ב החלטה שניתנה ע"י שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת עאטף עילבוני, בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק. המ דובר בבקשה למתן הוראות שהגישה המנהלת המיוחדת (אשר שימשה תחילה כמפרקת זמנית) של עמותת מכללת הצפון - מרכז לחינוך והכשרה מקצועית ... 

יתרונות פשיטת רגל

יתרונות פשיטת רגל

מהי פשיטת רגל? מהם היתרונות אשר פשיטת הרגל טומנת בחובה עבור הנושים והחייבים? 

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חרף יתרונותיה, פשיטת רגל איננה נהנית מתדמית חיובית כלל וכלל וזאת משום שהיא מקפלת בתוכה חסרונות משמעותיים כלפי כל הצדדים... 

בקשת פשיטת רגל

מהי בקשת פשיטת רגל? מהם התנאים להגשתה של בקשת פשיטת רגל? מהו ההבדל בין התנאים כאשר הבקשה מוגשת על ידי נושה? 

אסיפת נושים

מהי אסיפת נושים? כיצד היא מתנהלת? מהו הרוב הדרוש לשם קבלתה החלטה באסיפת הנושים? 

חובות בדין קדימה

מהם חובות בדין קדימה? מדוע שכר עבודה מהווה חוב בדין קדימה? ממתי סופרים שכר דירה כחוב בדין קדימה? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.