www.what2do.co.il

חייב ביקש להאריך את מועד הגשת התנגדות להתראת פשיטת רגל

דרגו את המאמר

חייב ביקש להאריך את מועד הגשת התנגדות להתראת פשיטת רגל

בעקבות חוב של למעלה מ- 11 מיליון שקלים, נחתמה על ידי הבנקים הנושים התראת פשיטת רגל בחודש מאי 2013, ובמקביל נמסרה ההתראה לחייב בביתו. לטענת הנושים, החייב סירב לחתום על אישור המסירה, והשליח השאיר את מסמכי ההתראה בפתח ביתו.

 

לרשות החייב עמדו שבעה ימים לצורך הגשת התנגדות להתראה במסגרת הליכי פשיטת רגל, אך הוא פנה רק כחצי שנה מאוחר יותר לבית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו, והגיש בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות להתראה, בטענה כי היא לא נמסרה לידיו.

 

לדברי החייב, הוא כלל לא פתח את הדלת לשליח, אלא ביקש ממנו שיגיע אחרי שעתיים, אך השליח בסופו של דבר לא הגיע, ולא מסר לו את ההתראה. עוד טען כי הוא לא הגיש את הבקשה במועד מוקדם יותר, בשל מצבו הבריאותי, והיותו נכה 100% המרותק לכסא גלגלים, ובמהלך תקופה זו הוא היה מאושפז מספר פעמים, ועבר סדרת טיפולים. ואף ציין כי ההתראה פגומה, מאחר והבקשה לאישורה לא נתמכה בתצהיר.

 

לטענת החייב ההתראה לפשיטת רגל נגועה בחוסר תום לב

 

החייב הוסיף כי הבקשה להתראה לוקה בשיהוי בלתי סביר, וכי בשנת 2010, מיד לאחר שניתן פסק הדין נגדו, הוא שילם לנושים סך של 4.8 מיליון שקלים, ומאז לא קיבל דרישה כלשהי לתשלום. על כן ההתראה לפשיטת רגל נגועה בחוסר תום לב, מאחר שלא הוגש תצהיר והיא הוגשה רק כדי להוות משקל נגד לבקשת הנאמן, מתוך ידיעה שאין ביכולתו לשלם סכום נוסף.

 

הנושים ציינו כי המסירה בוצעה כדין, כיוון שהשליח הותיר לפני כחצי שנה בפתח ביתו של החייב את מסמכי ההתראה, לאחר שסירב לחתום על אישור המסירה, והוא ידע היטב על ההתראה נגדו, מאחר ובמועד זה נמסרה לו במקביל גם הבקשה לצו כינוס.

 

עוד טענו כי המסמכים הרפואיים שהציג החייב בפני בית המשפט, אינם מעידים על חוסר יכולת להגיש בזמן את התנגדותו להתראה, ולמרות ששילם חלק מהחוב, הוא עדיין חייב סך העולה על 6 מיליון שקלים.

 

השליח זיהה את החייב כאדם שסירב לחתום על אישור המסירה

 

לאחר בחינת טענות הצדדים וחקירת השליח שביצע את מסירת ההתראה, העדיף בית המשפט את גרסתו של השליח, שהיתה אמינה ועקבית, לעומת גרסתו של החייב. השליח הצהיר כי הוא הניח את מסמכי ההתראה מחוץ לדלת ביתו, לאחר שסירב לקבל אותם או לחתום על אישור מסירה, ואף זיהה באולם בית המשפט את החייב כאותו אדם שסירב לחתום.

 

עוד עלה מתוך מכתב ששלח החייב באמצעות אשתו, כי לאחר כחודש ימים, בוצעה מסירה נוספת של ההתראה, והיא צורפה כנספח לצו כינוס נגדו. החייב טען כי אשתו שלחה את המכתב בשמו, מבלי ליידע אותו אודות ההליך נגדו, אך טענה זו היתה בלתי משכנעת ואף אינה נתמכה בתצהיר של רעייתו.

 

לא ייתכן כי רק לאחר שישה חודשים החייב הצליח להגיש את ההתנגדות

 

בית המשפט הגיע לכלל מסקנה כי דין הבקשה להדחות, מכיוון שלא היה כל פגם באופן בו הוגשה הבקשה להתראה. כמו כן לא הוכח כי נבצר מהחייב להגיש את ההתנגדות במועד מוקדם יותר עקב מצבו הבריאותי, מכיוון שהוא היה יכול להסתייע ברעייתו, או לפנות לעורך דין.

 

מאחר ולא נמצאו טעמים כלשהם המצדיקים את הארכת המועד להגשת התנגדות, הבקשה נדחתה והחייב נדרש לשלם למשיבה את הוצאות הבקשה בסך 7,500 שקלים.

 

פש"ר 46009-05-13 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

מה בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים?

ההבדל העיקרי בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים... 

תביעה קיזוז חוב אשר מוגשת לאחר חתימה על הסדר נושים

הגשת תביעת קיזוז בהליכי פירוק נגד חברה כאשר נחתם הסכם נושים שקיבל תוקף של פסק דין... 

פשיטת רגל לאחר מלחמת לבנון השנייה - קריסת עסק

האם חייבת אשר טוענת כי עסקה קרס בגין מלחמת לבנון השנייה תוכר כפושטת רגל? 

אישור הסדר נושים של חברת ארקל פלסטיק אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

התמוטטות שוק הרכב העולמי פגעה בחברות רבות ברחבי העולם. ענן זה לא פסח גם על חברות ישראליות. להלן אישור הסדר הנושים של חברת ארקל פלסטיק... 

החלטה בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק

רצ"ב החלטה שניתנה ע"י שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת עאטף עילבוני, בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק. המ דובר בבקשה למתן הוראות שהגישה המנהלת המיוחדת (אשר שימשה תחילה כמפרקת זמנית) של עמותת מכללת הצפון - מרכז לחינוך והכשרה מקצועית ... 

יתרונות פשיטת רגל

יתרונות פשיטת רגל

מהי פשיטת רגל? מהם היתרונות אשר פשיטת הרגל טומנת בחובה עבור הנושים והחייבים? 

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חרף יתרונותיה, פשיטת רגל איננה נהנית מתדמית חיובית כלל וכלל וזאת משום שהיא מקפלת בתוכה חסרונות משמעותיים כלפי כל הצדדים... 

בקשת פשיטת רגל

מהי בקשת פשיטת רגל? מהם התנאים להגשתה של בקשת פשיטת רגל? מהו ההבדל בין התנאים כאשר הבקשה מוגשת על ידי נושה? 

אסיפת נושים

מהי אסיפת נושים? כיצד היא מתנהלת? מהו הרוב הדרוש לשם קבלתה החלטה באסיפת הנושים? 

חובות בדין קדימה

מהם חובות בדין קדימה? מדוע שכר עבודה מהווה חוב בדין קדימה? ממתי סופרים שכר דירה כחוב בדין קדימה? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.