www.what2do.co.il

פשיטת רגל כמה זה עולה?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

פשיטת רגל כמה זה עולה?

הליך פשיטת רגל מעניק אפשרות לאדם פרטי או לחברה אשר נקלעו לקשיים כלכליים ואינם מסוגלים לפרוע את החובות שנצברו, לפתוח דף כלכלי חדש באמצעות צו תשלומים חודשי, מימוש נכסים ובסופו של ההליך לקבל צו הפטר.


ההליך נועד לאזן בין זכויות החייב אל מול זכויות הנושים, תוך אכיפה משותפת ומהירה יחסית של נכסי החייב לצורך תשלום חלק מחובותיו, ושמיטת יתר חובות בסוף התהליך באמצעות צו הפטר, אשר מוחק את החובות הנותרים, פרט לחובות שההפטר אינו חל עליהם.


עלות פתיחת תיק פשיטת רגל אצל הכונס הרשמי, אשר מנהל את ההליך, היא 1600 שקלים, אשר סכום זה מתעדכן מעת לעת, ומלבד זאת אין אגרות נוספות לתשלום. אולם, יש לשלם שכר טרחה עבור עורך דין אשר יסייע לחייב ולנושים לאורך כל ההליך עד קבלת הפטר. שכר הטרחה משתנה בהתאם לרמת המורכבות של התיק, התשלום שגובה עורך הדין עבור הטיפול בו, מספר הנושים ותביעות החוב, הליכים קודמים, גובה החובות ופרמטרים נוספים.


הגשת בקשה לפשיטת רגל


חייב, שצבר חובות בסך של 17,256 שקלים ומעלה, אשר נוצרו בתום לב, זכאי להגיש בקשה למתן צו כינוס ולהכרזתו כפושט רגל. את הבקשה לפשיטת רגל יש להגיש בשלושה העתקים. אחד עבור הכונס הרשמי, אחד לבית המשפט ואחד יישאר בידי החייב.


את הבקשה החייב נדרש להגיש לבית המשפט הקרוב למקום מגוריו או מקום עסקו העיקרי או נכסיו, בכפוף לקבלה על תשלום אגרה בסך 1,600 שקלים עבור פתיחת תיק בכונס הרשמי, ובנוסף יש להגיש טופס 5, לציין כתובת עדכנית אשר תחייב אותו בקבלת דברי דואר, ומספר טלפון עדכני. יש לציין את מספר הנושים וגובה החובות, לערוך את המסמך כתצהיר ולחתום עליו בפני עורך דין.


אין צורך בתשלום אגרה נוספת


בעת פתיחת הליכי פשיטת רגל החייב נדרש לחתום על טופס התחייבות וכתב ויתור על סודיות, ולהגישם במשרדי הכונס בעת הגשת בקשה למתן צו כינוס. חשוב לשלוח את צו הכינוס לכל הנושים. עם בקשת החייב למתן צו כינוס והכרזתו כפושט רגל, יש למלא טופס דין וחשבון על חובות ונכסים, כאשר בגין הגשת דוח זה אין צורך בתשלום אגרה נוספת פרט לאגרה המשולמת עם פתיחת תיק.


יש לצרף לטופס צילום תעודת זהות, במקרה של גירושין - תעודת גירושין והסכם גירושין, וכאשר יש חוב אשר קיים לגביו שעבוד, כמו משכנתא, משכון וכדומה, יש לצרף את כל מסמכי השעבוד, הסכם שכירות ויתרת משכנתא בתוקף. קבלות לאחזקת בית שוטפת, כמו חשבון חשמל, טלפון ועוד. יש לציין את ההליכים המשפטיים שמתנהלים נגד החייב ושנפתחו ביוזמתו, מקום עבודתו ומקום עבודת בן או בת זוגו, ולצרף שלושה תלושי שכר אחרונים.


הגשת דוחות על הכנסות והוצאות


לאחר מתן צו כינוס לחייב, לפי בקשת החייב או בקשת נושה, החייב נדרש לדווח לכונס הרשמי, אחת לחודשיים, על הכנסותיו והוצאותיו. את הדוחות יש לשלוח למשרדי הכונס הרשמי ואם מונה מנהל מיוחד או נאמן יש לשלוח גם אליו. חייב עצמאי נדרש לצרף את דיווחיו לרשויות המס, כאשר בגין הגשת הדוחות אין תשלום אגרה.


יש לצרף לדו"ח תלושי משכורת של החייב, בת זוגו והילדים הבגירים הגרים עמו בבית, הסכם שכירות, דיווח דו חודשי למע"מ, הכנסה מפנסיה ומשכר דירה, אישור על קצבה מביטוח לאומי והכנסות מתמיכות אחרות, אישור על תשלום משכנתא, הוצאות אחזקת בית, קניות, אחזקת רכב, טלפון, כבלים והוצאות חינוך.


בקשת נושה למתן צו כינוס


נושה אשר מעוניין לפתוח בהליכי פשיטת רגל נגד חייב, רשאי להגיש בקשה למתן צו כינוס והכרזה כפושט רגל בתנאי שהחוב בסך 86,270 שקלים ומעלה. את הבקשה יש להגיש לבית המשפט שבאזור מגוריו של החייב או מקום עסקו או נכסיו. ובמקרה זה, נדרש הנושה לשלם פיקדון עבור פתיחת התיק בסך 1,600 שקלים.


יש לציין את שם החייב, תעודת זהות וכתובת מגוריו, מקור החוב ולצרף אסמכתא לקיומו. את הבקשה יש להגיש בארבעה העתקים אל: הכונס, בית המשפט, הנושה והחייב, כשהיא ערוכה כתצהיר וחתומה בפני עורך דין.


נושה הטוען לחוב נדרש להגיש טופס תביעת חוב למשרדי הכונס הרשמי, בתוך ששה חודשים מיום מתן צו הכינוס. הגשת תביעת חוב אינה כרוכה בתשלום אגרה. עותק אחד מתביעת החוב יש להגיש לכונס הרשמי, תוך ציון פרטי החייב והנושה וסכום מדויק של החוב נכון ליום מתן צו הכינוס. יש לצרף פסק דין או כל הוכחה אחרת לקיומו של החוב, ולחתום על תביעת החוב, הערוכה כתצהיר, בפני עורך דין, ולהגיש באמצעות טופס מקוון או ישירות למשרדי הכונס הרשמי.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

מה בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים?

ההבדל העיקרי בין הקפאת הליכים לבין חדלות פירעון בעריכת הסדר פשרה באסיפות נושים... 

תביעה קיזוז חוב אשר מוגשת לאחר חתימה על הסדר נושים

הגשת תביעת קיזוז בהליכי פירוק נגד חברה כאשר נחתם הסכם נושים שקיבל תוקף של פסק דין... 

פשיטת רגל לאחר מלחמת לבנון השנייה - קריסת עסק

האם חייבת אשר טוענת כי עסקה קרס בגין מלחמת לבנון השנייה תוכר כפושטת רגל? 

אישור הסדר נושים של חברת ארקל פלסטיק אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

התמוטטות שוק הרכב העולמי פגעה בחברות רבות ברחבי העולם. ענן זה לא פסח גם על חברות ישראליות. להלן אישור הסדר הנושים של חברת ארקל פלסטיק... 

החלטה בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק

רצ"ב החלטה שניתנה ע"י שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת עאטף עילבוני, בעניין טענת קיזוז נגד עמותה בפירוק. המ דובר בבקשה למתן הוראות שהגישה המנהלת המיוחדת (אשר שימשה תחילה כמפרקת זמנית) של עמותת מכללת הצפון - מרכז לחינוך והכשרה מקצועית ... 

יתרונות פשיטת רגל

יתרונות פשיטת רגל

מהי פשיטת רגל? מהם היתרונות אשר פשיטת הרגל טומנת בחובה עבור הנושים והחייבים? 

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חסרונות בהליכי פשיטת רגל

חרף יתרונותיה, פשיטת רגל איננה נהנית מתדמית חיובית כלל וכלל וזאת משום שהיא מקפלת בתוכה חסרונות משמעותיים כלפי כל הצדדים... 

בקשת פשיטת רגל

מהי בקשת פשיטת רגל? מהם התנאים להגשתה של בקשת פשיטת רגל? מהו ההבדל בין התנאים כאשר הבקשה מוגשת על ידי נושה? 

אסיפת נושים

מהי אסיפת נושים? כיצד היא מתנהלת? מהו הרוב הדרוש לשם קבלתה החלטה באסיפת הנושים? 

חובות בדין קדימה

מהם חובות בדין קדימה? מדוע שכר עבודה מהווה חוב בדין קדימה? ממתי סופרים שכר דירה כחוב בדין קדימה? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.